معرفی فیلم "پوستی که در آن زندگی می‌کنم" ( ۲۰۱۱ )

محمدامین مروتی
کارگردان  پدرو آلمودوار
بر اساس رمان رتیل نوشته تیری ژانکوئه
بازیگران: آنتونیو باندراس، النا آنایا، ماریسا پاردس

اولین بار با فیلم های «با او حرف بزن» و «بازگشت» مجذوب «آلمودوار» شدم.
پوستی که در آن زندگی میکنم، هجدهمین فیلم Pedro Almodovar کارگردان نامتعارف اسپانیایی است.
همسر «رابرت» که در یک تصادف اتوموبیل و آتش سوزی پس از آن ظاهرزیبای خود را ازدست می دهد و خود کشی می کند. رابرت لگارد (با بازی آنتونیو باندراس) پزشکی است که پس از این حادثه می‌خواهد با روشهای ژنتیکی از DNA خوک، پوست جدید برای انسان بسازد که در برابر آتش و نیش ات مقاوم باشد. او در ویلایی مخفی همراه با کمک مادرش ماریلیا به تحقیقاتش ادامه می‌دهد. فرد مورد آزمایش او زنی است که او را در اتاقی حبس کرده است. رابطه رابرت با سوژه هایش از او شخصیتی بین یک عاشق دلباخته تا یک شیطان در نوسان است.
"پوستی که در آن زندگی می‌کنم "، یک فیلم عمیق فلسفی و هیجان انگیز با پیچ و خم های عاشقانه است. نکته محوری فیلم گسستن رابطة پوست و شخصیت و تنوع شخصیتهایی است که می تواند در زیر پوست ما زندگی کنند. در زیر پوست زن نقش اول، هم زن سابق رابرت می زید و هم دیگری و هم هیچکس. بر همین اساس، رابطه رابرت با این زن بسیار پیچیده می شود. فیلم به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن و سرگیجه آور بودنش هم بیننده را به دنبال خود می کشد.
هر چند شخصیت مادر و زندگی نامتعارف گذشته اش ، ممکن است در متن فیلم به چشم نیاید، ولی برای درک سیر وقایع بسیار مهم است.
به لحاظ تکنیک نیز فیلم از حال به گذشته سیر می کند و دوباره به زمان حال برمی گردد.
  فیلم ,زندگی ,رابرت ,پوستی ,پوست ,می‌کنم ,زندگی می‌کنم ,رابطه رابرت ,فیلم پوستی ,معرفی فیلم منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

علی بابا اجناس فوق العاده شراره وبلاگ بام لند مرجع سوالات امتحانی | Azmoondl بهترین سایت معرفی کالا فروشگاهی ویکی فیلم| Wiki Film فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی برفاب